Bieg Papieski w Trójmieście

XXI Dzień Papieski zbliża się wielkimi krokami. Choć przygotowaniom towarzyszy pandemiczna niepewność, stypendyści z trójmiejskiej wspólnoty akademickiej podążyli za słowami „Nie lękajcie się!” i zaplanowali intensywne obchody. Organizują między innymi Bieg Papieski – już po raz czwarty.

Po rocznej przerwie związanej z obostrzeniami będzie to wspaniała okazja do spotkania. 16 października o 11:00 zawodnicy wystartują z Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej
w Gdańsku Matemblewie, by pokonać pięciokilometrową, malowniczą leśną trasę. Pół godziny przed nimi najmłodsi uczestnicy zmierzą się z dystansem 500 metrów.

Dla każdego zawodnika, który ukończy bieg, przewidziany jest pamiątkowy medal, a dla najlepszych – upominki. Podczas wydarzenia zapewnione będą woda, opieka medyczna, rozgrzewka z trenerem i pakiet startowy ze słodką niespodzianką, a każdemu uczestnikowi zostanie zmierzony czas. Ten, kto pobije dotychczasowy rekord – równe 16 minut – zostanie nagrodzony mistrzowskim pucharem!

W organizacji biegu pomaga stypendystom Grzegorz Brandt, związany z grupą miłośników biegania – BigYellowFoot Adventure Team. Odpowiada za przeprowadzenie zapisów, wyznaczenie trasy i niemal całą stronę techniczną wydarzenia. Bezpłatne zapisy na bieg dla dzieci odbędą się w dniu zawodów. Na bieg główny obowiązuje wcześniejsza rejestracja i wpisowe w wysokości 30 złotych (więcej informacji TUTAJ). Liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenie ma charakter charytatywny; zebrany dochód zostanie przekazany na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia“.

Bieg to jednak nie wszystko, co przygotowali stypendyści z Trójmiasta!  Tego samego dnia
w Matemblewie odbędzie się również piknik rodzinny, podczas którego będzie można potańczyć, podziwiać wielkie bańki mydlane, wziąć udział w licznych zabawach i spędzić czas w towarzystwie bliskich i stypendystów FDNT. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs plastyczny dla uczniów trójmiejskich szkół podstawowych i średnich pod hasłem „Nie lękajcie się!”, na który prace nadsyłać można do 6 października. Regulamin dostępny jest w sekretariatach lub za pośrednictwem fanpage’a FDNT Trójmiasto.

10 października, dokładnie w Dzień Papieski, w czterech parafiach odbędą się kiermasze ciast, w tym – w Wejherowie, w towarzystwie miasteczka rodzinnego. Całość obchodów zakończy 17 października Koncert Papieski w parafii Chrystusa Zbawiciela na Osowej – stypendyści, wsparci przez zaprzyjaźnionych muzyków, zaprezentują swoje talenty i podziękują darczyńcom i wszystkim, którzy włączają się w przygotowania do Dnia Papieskiego.

Więcej informacji na temat wydarzeń zaplanowanych w Trójmieście pojawiać się będzie na Facebooku – @FDNT3miasto.

Karolina Kuryło