Fundacja laureatem Nagrody STERNIK ROKU 2019

Nagrody edukacyjne „STERNIK ROKU” zostały rozdane po raz trzeci. W tym roku wyróżniona została Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Szkoły „STERNIKA” założyła grupa rodziców, która chciała wychowywać dzieci do pracowitości, szczerości, wolności i odpowiedzialności – tak aby potrafiły dokonywać pozytywnych zmian w społeczeństwie. Rodzice chcieli, aby wartości, które przekazywali dzieciom w domu, trafiały do ich pociech również w szkole – dlatego założyli placówki edukacyjne obejmujące okres od przedszkola do matury. Z czasem pomysłem zainteresowanych było coraz więcej rodziców, a założyciele nawiązali kontakt z podobnymi placówkami za granicą. Obecnie szkoły „STERNIKA” należą do Europejskiego Stowarzyszenia Edukacji Zróżnicowanej.

Od trzech lata Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny STERNIK przyznaje nagrody. „Sternika Roku” otrzymują instytucje i firmy wyznaczające trendy i godne naśladowania działania związane z edukacją młodzieży. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach – edukacji, wychowania i rozwoju. Wśród wyróżnionych do tej pory znajdują się m.in. Instytut Pamięci Narodowej, Microsoft oraz Tata.net.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została wyróżniona „Sternikiem Rozwoju” – za promowanie nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie rozwoju młodzieży poprzez program stypendialny. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 1 lutego w hotelu Arche Krakowska w Warszawie podczas Dobroczynnego Balu Sternika 2020. W imieniu Fundacji nagrodę odebrał ks. Mateusz Kielarski – Duszpasterz Wspólnoty Warszawskiej.

Fot. Paweł Kula / Sternik
Fot. Paweł Kula / Sternik