Koncert „Urodzinowe Uwielbienie” z okazji 103 rocznicy urodzin św. Jana...

14 maja, z okazji 103 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie odbył się koncert Chóru i Orkiestry Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pt. „Urodzinowe Uwielbienie”.

Stypendyści oraz absolwenci Fundacji pod kierownictwem Agnieszki Kowalik zaprezentowali utwory skomponowane przez małżeństwo – Joannę i Pawła Klinów. Koncertowi towarzyszyły słowa św. Jana Pawła II.

– Ten koncert to nie tylko niesamowite doświadczenie muzyczne i ukazanie talentów wykonawców, ale również piękne świadectwo ukazujące jak ważny jest św. Jan Paweł II dla stypendystów Fundacji – podkreślili uczestnicy wydarzenia.

Chór i Orkiestra Fundacji odpowiadali również za muzykę podczas poprzedzającej koncert Mszy Świętej.

Chór i Orkiestra Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” działa od stycznia 2020 roku i składa się ze stypendystów i absolwentów Fundacji z całej Polski. Odpowiadają oni za muzykę podczas Mszy Świętej m. in. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w trakcie Dnia Papieskiego w latach 2020-2022 oraz Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej podczas obozu integracyjno-formacyjnego stypendystów-studentów w Częstochowie w 2022 roku. Współpracowali m. in. z kompozytorami Piotrem Pałką oraz małżeństwem Joanną i Pawłem Klinami.

Gabriela Grądziel

GALERIA ZDJĘĆ [kliknij]