„Wierzę, więc jestem” – rekolekcje stypendystów metropolii wrocławskiej

– Żyjcie tak, aby na obliczu Boga gościł uśmiech, a i wy będziecie wtedy szczęśliwi – tymi słowami ks. Łukasz Nycz podsumował rekolekcje „Wierzę, więc jestem!” dla stypendystów-uczniów z metropolii wrocławskiej.

W dniach 12-14 maja 2023 r. w ośrodku rekolekcyjnym diecezji świdnickiej w Bardzie Śląskim odbyły się rekolekcje dla stypendystów-uczniów z diecezji świdnickiej, legnickiej i wrocławskiej. Motywem przewodnim rekolekcji był temat wiary. W ramach konferencji i warsztatów uczestnicy szukali odpowiedzi na takie pytania jak – co znaczy wierzyć? Dlaczego warto wierzyć? Co może powodować kryzys wiary i jak go pokonać? Jaką rolę w życiu wiary pełni Duch Święty? Jak pielęgnować swoją wiarę w codzienności? Rekolekcje wygłosił ks. Łukasz Nycz.

Stypendystów podczas rekolekcji odwiedził bp Marek Mendyk, ordynariusz świdnicki i członek rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ksiądz Biskup przewodniczył Eucharystii, a po obiedzie znalazł czas, aby porozmawiać z stypendystami, a nawet wspólnie pośpiewać.

W czasie rekolekcji nie zabrakło czasu na wspólną zabawę i integrację. W sobotnie popołudnie stypendyści udali się na krótki spacer po okolicy. Wieczorem był czas na ognisko i wspólne oglądanie finału Eurowizji.

Na zakończenie rekolekcji stypendyści uczestniczyli w Eucharystii w sanktuarium w Bardzie oraz skosztowali przepysznych pierników. Rekolekcje były czasem duchowego wzmocnienia i zacieśnienia relacji.

GALERIA ZDJĘĆ [kliknij]