Stypendyści na uroczystościach odpustowych ku czci św. Wojciecha

W odpuście ku czci Świętego Wojciecha – głównego patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej wzięli udział stypendyści Fundacji. Podczas liturgii Prymas Polski abp Wojciech Polak przekazał młodym Księgę Pisma Świętego.

Odpust odbył się w dniach 22-23 kwietnia. W sobotę stypendyści z terenów archidiecezji gnieźnieńskiej wraz z blisko pół tysiąca młodymi, którzy przybyli w pieszych pielgrzymkach, uczestniczyli w Mszy Świętej w katedrze gnieźnieńskiej. Sprawował ją bp Grzegorz Suchodolski z Siedlec. Wieczorem stypendyści wzięli udział w I Nieszporach świętowojciechowych, a w niedzielę – w Eucharystii sprawowanej na Wzgórzu Lecha u podnóża Matki Wszystkich Kościołów w Polsce.

Podobnie jak w latach ubiegłych podczas liturgii Prymas Polski abp Wojciech Polak przekazał Księgę Pisma Świętego młodzieży, m. in. tym, którzy na przełomie lipca i sierpnia pojadą na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony w ramach projektu „Z Kujaw i Pomorza do Lizbony”. Księga trafiła też do przedstawicieli Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z archidiecezji gnieźnieńskiej.

Przekazanie Księgi symbolizuje głoszenie słowa Bożego – młodzi na wzór Świętego Wojciecha mają nieść Dobrą Nowinę do swoich wspólnot i być autentycznymi świadkami zmartwychwstałego Jezusa.