„M jak Miłość, czyli powołanie do dojrzewania w Miłości” –...

„M jak miłość, czyli powołanie do dojrzewania w miłości” – pod takim hasłem odbyły się doroczne rekolekcje stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z diecezji siedleckiej. W spotkaniu, które trwało od piątku, 16 lutego do niedzieli, 18 lutego wzięło udział liczne grono uczniów najstarszych klas szkół podstawowych, szkół średnich i studentów. Rekolektantom towarzyszył ks. kan. Paweł Kindracki – koordynator diecezjalny Fundacji, który zorganizował spotkanie formacyjno-integracyjne dla młodzieży tworzącej duchowy pomnik św. Jana Pawła II w diecezji siedleckiej.

Uczestnicy spędzili weekend w Bursie św. Stanisława Kostki w Siedlcach na wspólnej modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego i budowaniu wspólnoty. Przewodził im ks. rekolekcjonista Jakub Wyrozębski – prefekt w II LO w Siedlcach oraz odpowiedzialny za organizację Warsztatów Wychowania Chrześcijańskiego.

Stypendyści pochylali się nad tajemnicą miłości, jaką Bóg ukochał każdego człowieka, a która prowadzi człowieka do pokochania daru własnego życia, odkrycia siebie i wychodzenia z miłością do drugiego człowieka. Okazją ku temu były głoszone konferencje, praca warsztatowa w grupach – podczas której skupiono się na różnych ważnych relacjach w życiu młodego człowieka – oraz spotkania typu Q&A.

Swoim doświadczeniem uczestnictwa w spotkaniu dzielą się stypendystki:

Ola: Jest to wyjątkowy czas dla nas, ponieważ dowiadujemy się nowych rzeczy o samych sobie, nabieramy większą samoświadomość. Naukę, którą tutaj otrzymujemy, rzadko możemy usłyszeć gdzieś indziej.

Patrycja: Jestem pierwszy raz na spotkaniu stypendystów. Na początku bardzo się stresowałam, ale z perspektywy czasu dostrzegam, że nie było do tego powodów.

Ola: Do mnie najbardziej trafił przekaz ks. Jakuba o poczuciu własnej wartości – myślę, że jest to bardzo ważne dla młodych ludzi. Bardzo się cieszę, że ponownie mogliśmy się spotkać ze wszystkimi stypendystami, którzy tworzą wspólnotę cudownych, młodych ludzi.

Podczas wspólnie spędzanego czasu nie zabrakło uczestnictwa w Eucharystiach, nabożeństwie Drogi Krzyżowej, okazji do spowiedzi czy modlitwy uwielbienia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje – obok wakacyjnych obozów – są dla stypendystów okazją do formacji i integracji w gronie rówieśników objętych wsparciem Fundacji.

GALERIA ZDJĘĆ [kliknij tutaj]