Obóz integracyjno-formacyjny FDNT w Długiem

W tym roku Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje więcej niż zazwyczaj wakacyjnych obozów integracyjno-formacyjnych. Pierwszy z nich odbył w Długiem w dniach 4-9 lipca.

Stypendyści w Długiem mieli okazję przeżyć obóz pod kierownictwem siostry Beaty Czop oraz duszpasterską opieką ks. Łukasza Malca i ks. Teodora Sawielewicza – streamera, youtubera i charyzmatyka. Ks. Teodor jest absolwentem Fundacji. Obecnie prowadzi internetowe dzieło ewangelizacyjne „Teobańkologia”, które dociera do niemalże miliona odbiorców.

Uczestnikami obozu byli uczniowie szkół średnich z archidiecezji wrocławskiej i poznańskiej oraz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Podczas obozu młodzież odwiedzili bp Tadeusz Lityński i ks. Dariusz Kowalczyk. Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz Przewodniczący Zarządu Fundacji wzięli udział we wspólnych zabawach i grach integracyjnych z młodzieżą.

Obozowe poranki były czasem duchowej odnowy. Stypendyści uczestniczyli we wspólnej modlitwie i rozważaniu Słowa Bożego. Jedną z pielęgnowanych na obozach Fundacji tradycji jest „kwadrans z Janem Pawłem”, który polega na kontemplacji słów Papieża Polaka, który często zwracał się do młodych. W Długiem wieczory mijały na wspólnym muzykowaniu i adoracji. Towarzyszyły temu rozgrywki sportowe, gra terenowa, wspólne tańce i kolacje na świeżym powietrzu. Stypendyści regularnie wychodzili też na plażę, gdzie w ramach odpoczynku korzystali z rowerów wodnych i kajaków.

Obóz w Długiem był przestrzenią zarówno dla ducha jak i ciała. Nawiązane na nim relacje są tym, co oddaje ducha Fundacji – poczucie przynależności, formację i budowanie wspólnoty na wartościach chrześcijańskich.

Wioletta Kurzydło

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ