Szlachetna Paczka stypendystów z Olsztyna

Wspólnota olsztyńska po raz kolejny uczestniczyła w przygotowaniach Szlachetnej Paczki. Akcja ta jest dla stypendystów szczególnie ważna, ponieważ organizowana jest na kilka tygodni przed świętami Bożego Narodzenia. Znów sprawili, że na twarzach członków pewnej rodziny pojawił się uśmiech i czas oczekiwania na Boże Narodzenie ponownie stał się radosny.

Tegoroczną Szlachetną Paczkę została zorganizowana nieco inaczej. Oprócz obdarowania potrzebującej rodziny stypendyści chcieli podzielić się swoją radością wynikającą z oczekiwanie na przyjście Chrystusa z wiernymi Parafii św. Franciszka z Asyżu w Kortowie. Zorganizowany został kiermasz kartek i ozdób świątecznych, które sprzedawane były po Mszach św., Wszystkie ofiary przeznaczone zostały na utworzenie Szlachetnej Paczki. Kiermasz był również wspaniałą okazją do spotkania z Darczyńcami, którzy nie kryli zadowolenia z przygotowanych własnoręcznie przez stypendystów świątecznych produktów. Następnym krokiem było spełnienie marzenia rodziny, dla której w tym roku przygotowywana była Szlachetna Paczka.

Rodzina, która otrzymała Szlachetną Paczkę chciała pozostać anonimowa, dlatego jej dostarczeniem do potrzebujących zajęli się wolontariusze Szlachetnej Paczki w Olsztynie.

Izabela Woronowicz