Trwa rekrutacja do Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

Akademię Liderów Fundacji Świętego Mikołaja powołaliśmy po to, by wyszukiwać i kształcić wyjątkowo zaangażowaną młodzież w wieku 16-20 lat do pełnienia roli liderów w swoich społecznościach lokalnych, a w przyszłości angażowania się w organizację życia publicznego Polski.

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja to:

  • Szkoła Letnia – 10-dniowy, bezpłatny wyjazd, podczas którego odbywają się szkolenia i warsztaty z tutorami, o tym jak prowadzić projekty, jak zarządzać zespołem, pozyskiwać partnerów i sponsorów. W szkole letniej prócz warsztatów, szkoleń i gier symulacyjnych będzie też czas na spotkania z wyjątkowymi osobami ze świata biznesu, polityki, nauki oraz kultury, którzy od wielu lat współtworzą życie publiczne, a ich inicjatywy służą milionom Polaków. (26 lipca – 4 sierpnia 2021, Tyniec)
  • Realizacja autorskiego projektu – to 3-miesięczny etap, podczas którego każdy z uczestników realizuje autorski projekt społeczny lub historyczny w swojej miejscowości, pod okiem tutora, który wspiera i dzieli się swoim doświadczeniem. (1 września – 30 listopada 2021)
  • Szkoła Zimowa – 4 dniowy wyjazd podsumowujący zrealizowane projekty. Na zakończenie liderzy otrzymują certyfikaty potwierdzające zdobyte kompetencje (9 – 12 grudnia 2021).
  • Stypendium – przez cały rok szkolny 2020/2021 liderzy otrzymują stypendium w wysokości 200 zł miesięcznie na rozwój swoich pasji i talentów.

W programie weźmie udział 30 osób w wieku 16-20 lat z całej Polski – autorów najlepszych pomysłów na autorski młodzieżowy projekt społeczny/historyczny/środowiskowy zgłoszonych w trakcie rekrutacji.

A tak o programie mówi jeden z naszych absolwentów – Krystian Piecychna z Pułtuska:

„Wszyscy Ci ludzie, warsztaty i wykłady dały mi w ciągu tygodnia więcej motywacji i wiedzy niż miesiące przeżyte w apatii i poczuciu stagnacji. Otrzymałem wiele, więc jestem zobowiązany do oddania jeszcze więcej dla moich bliskich i lokalnej społeczności. Dziękuję!”

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, Finansowanego z Funduszy EOG.

 

Zapraszamy młodych liderów!

Rekrutacja do Akademii trwa od 16 kwietnia do 16 maja 2021 r. poprzez formularz na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia

Informacji można szukać też na: https://www.facebook.com/AkademiaFSM

Fundacja Świętego Mikołaja