Trwają przygotowania do tegorocznych wakacyjnych obozów Fundacji

Wielkimi krokami zbliżają się wakacyjne obozy dla stypendystów-uczniów. Zmieniona formuła – siedemnaście spotkań międzydiecezjalny – wymaga nowej metodologii przygotowania i prowadzenia. W celu ich omówienia odbyły się spotkania on-line dla kierowników, duszpasterzy i wychowawców.

Podczas spotkania dla kierowników i duszpasterzy (19 maja) oraz wychowawców i wolontariuszy muzycznych (31 maja) została omówiona strategia organizacji i przeprowadzenia obozów wakacyjnych stypendystów-uczniów. Wolontariusze poznali zakres swoich obowiązków i zadań. Szerzej została omówiona sylwetka wychowawcy oraz wskazania dotyczące prowadzenia grup dzielenia.

Spotkania były również okazją do integracji, poznania się zespołów wychowawczych i wymiany doświadczeń organizacji podobnych wydarzeń. Na czerwiec zostały zaplanowane podobne spotkania dla wolontariuszy medycznych i medialnych. On-line spotkają się również zespoły wychowawcze poszczególnych obozów, aby opracować szczegółowy plan i podzielić miedzy siebie obowiązki.

Zapraszamy już dziś do śledzenia na bieżąco relacji z wakacyjnych spotkań stypendystów na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Będzie się Działo!

ks. Łukasz Nycz