„W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”. Rekolekcje wielkopostne krakowskiej...

Wielki Post to czas, w którym możemy trochę zwolnić tempo codziennego życia. Nie inaczej było w krakowskiej wspólnocie, która w dniach 25-27 marca przeżywała swoje rekolekcje.

„W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy – o modlitwie…” – tak brzmiało hasło tegorocznych rekolekcji w ośrodku Caritas w Zembrzycach. Młodzi – prowadzeni przez ten czas przez swojego Duszpasterza, księdza Michała Kanię – mogli na nowo odkryć piękno i istotę modlitwy. W codziennych konferencjach wybrzmiało, jak ważna jest relacja z Bogiem i jak bardzo znaczącą w tej relacji jest rozmowa z Nim. Przestrzenią do takiego osobistego spotkania były codzienna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu czy Droga Krzyżowa. Wszystkie te elementy uświetniała schola krakowskiej wspólnoty, wprowadzając stypendystów w atmosferę skupienia i refleksji.

Na rekolekcjach był również obecny Prezes Fundacji, ksiądz Dariusz Kowalczyk, który ubogacił uczestników dobrym słowem i rozmową, a także zaprosił do posługi podczas obozów wakacyjnych.

Pierwsze takie stacjonarne rekolekcje po pandemii służyły zacieśnieniu więzi i poznawaniu się. Nie zabrakło czasu do integracji i zwykłej rozmowy przy kawie czy herbacie – bo Pan Bóg przychodzi też w drugim człowieku. I tak umocnieni – stypendyści wrócili do codzienności, by czynić ją piękniejszą przez to, co po rekolekcjach grało w ich sercach.

Julia Cich

GALERIA ZDJĘĆ