WEŹ UDZIAŁ W AKADEMII LIDERÓW 2022!

Uruchamiamy rekrutację uczestników do Akademii Liderów – informuje Fundacja Świętego Mikołaja. Do udziału w programie zaproszone są młode zaangażowane społecznie osoby, które chcą razem rozwijać swoje kompetencje organizacyjne i liderskie, oraz realizować pierwsze autorskie projekty. Akademia prowadzona jest już od 2015 roku.

Akademia Liderów to roczny program Fundacji Świętego Mikołaja, w ramach którego młodzież o liderskim potencjale zrealizuje swoje pierwsze autorskie projekty społeczne, obywatelskie, historyczne lub na rzecz środowiska naturalnego. W tym roku dodajemy możliwość realizacji także projektów na rzecz uchodźców z Ukrainy – np. stworzenie świetlic, warsztaty dla dzieci, pomoc w nauce polskiego itp. Potrzeb jest wiele i działalność lokalna skierowana na opiekę i pomoc osobom dotkniętym kryzysem humanitarnym jest nagląca, dlatego też postanowiliśmy promować tego typu projekty na etapie rekrutacji dodatkowym punktami.

Aby wesprzeć ich w tym wyzwaniu najpierw zaprosimy uczestników do udziału w 10 dniowej szkole letniej, gdzie przejdą profesjonalne i głębokie szkolenie z zakresu liderstwa, planowania i efektywnego realizowania projektów. Następnie otrzymają wsparcie tutora, który będzie pomagał i motywował do działania w trakcie realizacji autorskich, młodzieżowych projektów prowadzonych na jesieni. W końcu uczestnicy wezmą udział w szkole zimowej, podsumowującej zrealizowane projekty, a także otrzymają roczne stypendium na rozwój swoich pasji i talentów.

Fot. Fundacja Świętego Mikołaja

REKRUTACJA DO AKADEMII LIDERÓW TRWA DO 30 KWIETNIA 2022

W Akademii Liderów mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych (z wyjątkiem klas maturalnych), które chcą działać społecznie i rozwijać swój liderski potencjał. Aby wziąć udział w Akademii trzeba zgłosić swój pomysł na projekt poprzez formularz na naszej stronie www.mikolaj.org.pl/akademia. Każdy zgłoszony projekt będzie analizowany przez naszą fundacyjną komisję. Autorów najciekawszych pomysłów na działanie zaprosimy do rozmowy kwalifikacyjnej, a w końcu wyłonimy 30 osób, które wezmą udział w Akademii w 2022 roku.

Tak o Akademii mówią nasi uczestnicy:

„Najlepsze wydarzenie w moim życiu. Czuję, że Akademia Liderów była, dla mnie możliwością rozwoju, poznania niestandardowych ludzi. Bardzo dziękuję za wsparcie ze strony specjalistów w realizacji mojego projektu. Jestem bardzo wdzięczna Akademii Liderów za to, że miałam szansę posłuchać i spotkać , niesamowitych, wartościowych i życzliwych ludzi. Dziękuję za społeczność, którą udało się stworzyć na Akademii Liderów i za wspaniałych opiekunów.”

Zobacz jakie projekty realizowali uczestnicy Akademii w poprzednich latach. Zainspiruj się złóż wniosek!

Harmonogram Akademii Liderów w 2022 roku

  • 1-30 kwietnia 2022 – rekrutacja
  • 1-30 maja 2022 – rozmowy kwalifikacyjne
  • 1 czerwca 2022 – ogłoszenie listy uczestników
  • 25 lipca – 3 sierpnia 2022 – szkoła letnia
  • wrzesień – listopad 2022 – realizacja projektów przez uczestników + tutoring
  • 15 -18 grudnia 2022 – szkoła zimowa
  • wrzesień 2022 – czerwiec 2023 – stypendium

Fundacja Świętego Mikołaja