Zjazd szefów i starostów w Myczkowcach

W dniach 27 – 30 sierpnia w Myczkowcach odbył się zjazd szefów i starostów wspólnot Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Miał on na celu podsumowanie funkcjonowania wspólnot oraz przedstawienie założeń i planów na nadchodzący Dzień Papieski oraz przyszły rok akademicki.

Zjazd odbył się w Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym Caritasu Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach. Przybyli na niego nowi oraz ustępujący szefowie wspólnot akademickich, starości (których zadaniem jest wprowadzenie stypendystów-maturzystów, a od października już studentów, w życie wspólnoty), a także zarząd Fundacji.

Podczas zjazdu reprezentanci każdej ze wspólnot podsumowali ich działania w minionym semestrze, plany na przyszły rok akademicki, a także przedstawili nowy zarząd w każdej ze wspólnot. Szczególną uwagę poświęcono organizacji obchodów Dnia Papieskiego we wspólnotach, ich założeniom i planom. Oprócz tego omówiona została forma współpracy ze stypendystami-uczniami, program formacji dla stypendystów-studentów, a także obóz stypendystów-studentów w Zielonej Górze oraz przemyślenia dotyczące organizacji przyszłorocznego obozu.

Uczestników zjazdu czekały również warsztaty „Jak zdynamizować życie wspólnoty akademickiej”, podsumowanie Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie przez uczestniczące w nich stypendystki Fundacji, a także elementy integracyjne – ognisko i wyjazd na tor tubingowy w Wańkowej.

LINK DO ZDJĘĆ [kliknij tutaj]