Zmarł śp. Janek Snopczyński

Dziś w Kościele pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Warszawie odbył się pogrzeb śp. Janka Snopczyńskiego. Choć nie był stypendystą Fundacji, niezwykle bliska była mu osoba św. Jana Pawła II oraz Jego nauczanie. Rodzinie i wszystkim znajomym śp. Janka składamy najgłębsze wyrazy współczucia i zapewnienie o modlitewnym wsparciu.

Śp. Janek Snopczyński urodził się w 30 kwietnia 2001 r. w Warszawie. Już jako uczeń szkoły podstawowej interesował się osobą Papieża-Polaka oraz wygrywał związane z Jego postacią konkursy. W 2013 roku został Finalistą Archidiecezjalnego Konkursu Santo Subito o bł. Janie Pawle II organizowanego przez Kurię Metropolitalną w Warszawie. Jako uczeń gimnazjum został Laureatem Konkursu Tematycznego „Jan Paweł II – Polak i Europejczyk” oraz Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Tematycznego „Trzy Matki Jana Pawła II -Emilia Wojtyła, Ojczyzna i Matka Boża”. W czasie nauki w liceum uzyskał uprawienia Ratownika Wodnego WOPR oraz ukończył Kurs Kwalifikowanej pierwszej pomocy, posiadał uprawnienia Open Water Diver. Przez cały okres edukacji uczestniczył oraz zostawał laureatem i finalistą w kolejnych edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

Od października 2020 r. był studentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Za swoje wysokie wyniki w nauce otrzymał prawo do stypendium Rektora za I rok studiów.

Zmarł 5 stycznia br. Został pochowany w grobie rodzinnym na cmentarzu Parafialnym Parafii św. Teresy na warszawskich Włochach. Rodzina śp. Janka zdecydowała, aby zamiast kwiatów przekazać wsparcie na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za okazane wsparcie – w imieniu stypendystów Fundacji – z całego serca dziękujemy.