XVI edycja „Projektu Edukacyjnego – św. Jan Paweł II”

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych z województwa łódzkiego do udziału w konkursie Projekt Edukacyjny „św. Jan Paweł II”! To już XVI edycja, którą niezmiennie organizuje Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie, a Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” objęła swoim patronatem.

Proponowane konkursy są zachętą do twórczego myślenia oraz rozwoju artystycznego uczniów. W ramach projektu uczniowie mogą przystąpić do następujących konkursów: Konkurs plastyczny, Konkurs recytatorski, Konkurs literacki oraz Konkurs wiedzy o św.Janie Pawle II.

Wszystkie z konkursów podzielone są na grupy wiekowe i odbywają się w dwóch etapach (etap szkolny i etap rejonowy). Następnie odbywa się finał projektu połączony z wystawą prac plastycznych oraz prezentacją nagrodzonych prac literackich. Ponadto przed zaproszonymi gośćmi i pozostałymi uczestnikami swój talent prezentują również laureaci konkursu recytatorskiego. Po uroczystej prezentacji dot.św.Jana Pawła II następuje rozdanie nagród, a uczestnicy i goście mają zapewniony poczęstunek.

Każdy konkurs odbywa się dwuetapowo:
– etap I – szkolny – w szkole uczestnika;
– etap II – rejonowy – w Szkole Podstawowej nr 2 w Ozorkowie (połączony z uroczystym finałem).

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi przebiegu poszczególnych konkursów na stronie szkoły w zakładce Projekt Papieski.